Dragić najbolji u pobjedi Miami Heata: Burno u svlačionici Celticsa nakon novog poraza

Na poluvremenu je Miami gubio 13 razlike, a nikad se u historiji nije vratio s takvog zaostatka u play-offu. Nadoknadivši 17 poena minusa Heat je izjednačio klupski rekord u doigravanju.

Miami Heat ne prestaje oduševljavati i upropaštavati planove najvećim favoritima Istoka u NBA doigravanju. U drugoj utakmici konferencijskog finala Miami je nadoknadio zaostatak od 17 poena u drugoj četvrtini protiv Boston Celticsa, pobijedio 125:122, poveo 2:0 u seriji i došao na dvije pobjede od ulaska u prvo finale nakon 2014., dok su na jugu Floride još igrali LeBron James, Dwyane Wade i Chris Bosh.

Goran Dragić bio je prvi strijelac Miamija s 25 koševa, Bam Adebayo zabio je 21, a Duncan Robinson 18, no junak je bio Jimmy Butler.

Europa liga: Ibrahimović zabio za Milan, Mourinho se spasio u završnici s dva igrača više

Iako je završio susret s relativno skromnih 14 poena, u posljednjoj je četvrtini imao tri ključne ukradene lopte, od kojih su prve dvije rezultirale ekspresnim kontrama, a treća je definitivno riješila utakmicu.

Mirsad Bektić će se boriti na subotnjem UFC programu: Nakon problema sa koronom, našli su mu zamjenskog protivnika

“Volimo sebi otežati stvari, biti u dvocifrenom zaostatku pa se vraćati”, rekao je Butler.

Kemba Walker zabio je 23, a Jayson Tatum i Jaylen Brown po 21 poen za Boston, iz čije su se svlačionice nakon susreta čuli neugodni zvukovi. Američki novinari javljaju da su se Celticsi glasno svađali i bacali stvari, a emotivni Marcus Smart izjurio je urlajući i psujući.

“Bili smo frustrirani, ali tako je to u ekpnim sportovima. Ne možemo biti sretni kad gubimo 2:0. Ali nije to bilo ništa neuobičajeno, samo smo razgovarali o utakmici”, smirivao je situaciju Tatum.

ATP Masters Rome: Senzacionalni Italijan šokirao i Nishikorija, korak bliže duelu sa Đokovićem

Treća utakmica finala Istoka igra se u noći sa subote na nedjelju po našem vremenu.