ATP Masters Rome: Senzacionalni Italijan šokirao i Nishikorija, korak bliže duelu sa Đokovićem

Ovo je bila druga velika pobeda u karijeri za trenutno 249. tenisera planete, koji je prethodno izbacio Stena Wawrinku takođe u dva seta.

Talentovani 18-godišnji Italijan je iskusnog Japanca pobedio sa 6:3, 6:4 posle sat i 36 minuta tenisa.

Dragić najbolji u pobjedi Miami Heata: Burno u svlačionici Celticsa nakon novog poraza

Musetti je u prvom setu spasio tri brejk lopte, a onda iskoristio svoju drugu i dobrim servisima poveo sa 1-0.

U drugom setu je također spasavao brejk lopte, a do brejka došao u devetom gemu seta i nedugo zatim preokrenuo posle 0:30 za pobjedu.

Europa liga: Ibrahimović zabio za Milan, Mourinho se spasio u završnici s dva igrača više

Njegov naredni rival biće Njemac Dennis Koepfer, a ukoliko prođe i njega ići će na boljeg iz duela Filipa Krajinovića i Novaka Đokovića.

Norvežanin Casper Ruud je pobedio Italijana Lorenza Sonega sa 6:3, 6:4.

U prvom setu viđeno je čak pet brejkova, tri od toga za Ruuda, koji u drugom setu nije ispustio servis.

Mirsad Bektić će se boriti na subotnjem UFC programu: Nakon problema sa koronom, našli su mu zamjenskog protivnika

On će se u osmini finala sastati sa Hrvatom Marinom Čilićem.

Ispao je sa turnira i Fabio Fognini, od kojeg je bolji bio Francuz Ugo Humbert – 7:5, 7:6(4).

Mnogo je i u ovom meču oscilirao Fognini, koji je u drugom setu napravio brejk kada je Francuz servirao za pobedu.

Ipak, nije uspio da napravi preokret i “pao” je u tie-breaku.

Humbertov naredni protivnik je Kanađanin Denis Shapovalov.

Poljak Hubert Hurkacz napravio je iznenađenje i izbacio Rusa Andreya Rubleva – 7:6(6), 3:6, 6:2.

Hurkacz je poslije velike borbe osvojio prvi set, ali lako izgubio drugi.

U trećem je izuzetno servirao, izgubio samo jedan poen u posljednja tri gema, pa sa dva brejka prošao u osminu finala.

Tu ga čeka Argentinac Diego Schwartzman.