fbpx

Europa liga: Ibrahimović zabio za Milan, Mourinho se spasio u završnici s dva igrača više

Nogometaši Tottenhama, Milana, Rangersa i Galatasaraya uspješno su preskočili prepreke u 2. pretkolu Europa lige.

Milan je na gostovanju pobijedio Shamrock Rovers 2:0 golovima Zlatana Ibrahimovića (23) i Hakana Calhanoglua (68).

Tottenham okrenuo tek kad su Bugari ostali s devetoricom

Dragić najbolji u pobjedi Miami Heata: Burno u svlačionici Celticsa nakon novog poraza

Tottenham je opasno živio u Bugarskoj protiv Lokomotiva iz Plovdiva okrenuvši rezultat tek u posljednjih 10 minuta i to s dva igrača više.

Jose Mourinho je otvorio utakmicu s jakim sastavom, no domaćin je iznenadio Spurse stigavši do vodstva u 71. minuti preko Georgija Minčeva. Domaćin se odlično branio, međutim u samo jednom napadu Lokomotiv je ostao s dva igrača manje. U 78. minuti je isključen Dinis Almeida skrivivši kazneni udarac igrajući rukom na gol-crti, dok je Birsent Karageren isključen zbog prigovora.

Harry Kane je u 80. minuti sigurno realizirao jedanaesterac, a samo četiri minute kasnije Tanguy Ndombele je donio pobjedu engleskom sastavu.

Mirsad Bektić će se boriti na subotnjem UFC programu: Nakon problema sa koronom, našli su mu zamjenskog protivnika

Rangersi nisu imali problema protiv gibraltarskih Lincoln Red Impsa pobijedivši 5:0. Dva gola je zabio Morelos (67, 88), a među strijelce su se upisali i Tavernier (21), Goldson (45+4) i Defoe (84).

Kopenhagen je na gostovanju na krilima hrvatskog nogometaša Roberta Mudražije pobijedio IFK Goteborg 2:1 nakon što je domaćin vodio sve do 83. minute.

Šveđani su poveli u 73. minuti preko Sane, no deset minuta kasnije izjednačio je hrvatski internacionalac Robert Mudražija. Samo dvije minute kasnije bivši veznjak Zagreba i Osijeka je asistirao Jonasu Windu za pobjedu.

Wolfsburg je u Tirani pobijedio Teutu 4:0, a strijelci su bili Weghorst (22, 75), Lacroix (34) i Mehmedi (90). Josip Brekalo je za goste igrao do 74. minute.

ATP Masters Rome: Senzacionalni Italijan šokirao i Nishikorija, korak bliže duelu sa Đokovićem

Zrinjski slavio u Sloveniji

Olimpija i Zrinjski su odigrali odličnu utakmicu koju su dobili gosti 3:2 nakon produžetaka.

Olimpija je vodila 1:0 i 2:1, no Zrinjski se oba puta vratio, a potom u produžetku stigao do pobjede. Odlučujući pogodak zabio je Josip Ivančić u 92. minuti. Dva gola za goste zabio je Nemanja Bilbija (51, 84), dok su strijelci za Olimpiju bili Đorđe Ivanović (19) i Andres Vombergar (81).

Galatasaray je na gostovanju pobijedio Neftči 3:1. Golove za goste zabili su Mbaye Diagne (20, 64) i Christian Luyindama (49), dok je strijelac za Neftči bio Mamadou Mbodj (47). Turci će u sljedećem kolu ugostiti Hajduk iz Splita.

Španska Granada je bez većih problema preskočila gostovanje u albanskom Durresu porazivši Teutu 4:0. Golove su zabili Soldado (6), Kenedy (11) i Herrera Ravelo (32, 47).

Makedonska Škendija je na gostovanju pobijedila rumunski Botosani 1:0.