fbpx

SP “Katar 2022“: Srbija remizirala s Kamerunom

Selekcija Kameruna se nije predavala te je u 63. minuti golom Vincenta Aboubakara smanjila prednost Srbije na 2:3, a samo tri minute kasnije izjednačila na 3:3 golom Erica Maxima Choupo-Motinga

SP 2022, WorldCupQatar2022, Qatar 2022, Katar 2022, FIFA, Mundijal, Srbija, Kamerun

AL WAKRAH (AA) – Fudbalske selekcije Srbije i Kameruna remizirale su, rezultatom 3:3, na stadionu “Al Janoub” u Al Wakrahu u utakmici drugog kola grupe “G” Svjetskog prvenstva u Kataru, javlja Anadolu Agency (AA).

Reprezentacija Kameruna je nakon dobre akcije povela u 29. minuti golom Jean-Charlesa Castelletta.

Srbija je, ipak, uspjela izjednačiti u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena pogotkom Strahinje Pavlovića, a samo dvije minute kasnije povela je s 2:1 golom Sergeja Milinković-Savića, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Fudbaleri Srbije su u 53. minuti preko Aleksandra Mitrovića povećali na 3:1 i činilo se da su pred pobjedom.

Međutim, Kamerun se nije predavao te je u 63. minuti golom Vincenta Aboubakara smanjio prednost Srbije na 2:3, a samo tri minute kasnije izjednačio na 3:3 golom Erica Maxima Choupo-Motinga.

U nastavku su obje ekipe imale po nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije mijenjao te je meč završen remijem.

U istoj grupi danas u 17 sati igraju Brazil i Švicarska.

Lider grupe “G” je trenutno Brazil sa tri boda, koliko ima i Švicarska, a Kamerun i Srbija imaju po bod i po utakmicu više.

U posljednjem trećem kolu u grupi igraju Srbija-Švicarska te Brazil-Kamerun.

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.