fbpx

Historijska “šamarčina” za Guardiolu: Prvi put u karijeri kod kuće primio pet golova!

Ovo je prvi put u 686 utakmica koje je Pep Guardiola odradio kao trener da je njegova ekipa primila čak pet golova, te prvi put u 438 domaćih utakmica Građana da su na Etihadu dobili petardu.

U derbiju trećeg kola engleskog nogometnog prvenstva Leicester je na stadionu Etihad pobijedio Manchester City sa 5:2 uz tri gola Jamiea Vardyja.

To je prvi put u 686 utakmica koje je Pep Guardiola odradio kao trener da je njegova ekip primila čak pet golova, te prvi put u 438 domaćih utakmica Građana da su na Etihadu dobili petardu.

City je poveo već u 4. minuti golom Riyada Mahreza, no gosti su uzvratili sa četiri gola u nizu.

Vezani članci

Tri je zabio Vardy (37-11m, 54, 58-11m). a jednog James Maddison (77).

Tračak nade Građanima vratio je Nathan Ake smanjivši u 84. minuti na 2:4, no četiri minute kasnije sve je bilo gotova kada je Youri Tielemans iz trećeg jedanaesterca na utakmici zabio za 5:2.

Penal.ba / Balkantimes.press

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.