fbpx

Atletico doživio poraz od Levantea, Real i Barcelona opet u borbi za titulu

Ekipa Atletico Madrida doživjela je šokantan poraz u meču 24. kola španske La Lige od Levantea na svom Wanda Metropolitano stadionu rezultatom 2:0

Atletico Madrid - Levant

Levante bolje otvara meč i već u osmoj minuti imali su šansu preko Moralesa da dođu u vodstvo, no lopta je otišla pored gola, a za tim Diega Simeonea spasa nije bilo u 31. minuti kada je Morales pogodio za 1:0 i svom timu donio prednost nakon prvih 45 minuta.

Suarez je u 58. minuti sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali je pogodio stativu, da bi tri minute nakon toga gol domaćih bio poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Felix je imao šansu da u 68. minuti donese svom timu poravnanje, no golman Levantea brani njegov pokušaj, da bi nakon toga domaći tim propustio još nekoliko velikih prilika da izbjegne poraz.

Kada su svi očekivali kraj, tačnije u 95. minuti, Levante postiže i drugi gol i to nakon što je golman Oblak otišao u protivnički kazneni prostor, a u praznu mrežu loptu je poslao de Frutos.

Atletico Madrid bez obzira na današnji poraz ostaje na prvom mjestu sa 55 osvojenih bodova, šest više od Real Madrida koji svoj meč u ovom kolu tek treba igrati te devet više od Barcelone koja ima i utakmicu manje.

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.