Liverpool izgubio od Evertona i srušio negativan rekord star 98 godina

Ekipa Liverpoola doživjela je četvrti vezani poraz na svom Anfieldu u domaćem prvenstvu, a oni su u meču 25. kola Premiershipa izgubili u gradskom derbiju od Evertona rezultatom 2:0

Everton je fantastično otvorio meč i već u trećoj minuti tim Carla Ancelottija stiže u vodstvo. Rodriguez je dodao loptu do Richarlisona, a on u situaciji jedan na jedan s Alissonom matira golmana domaćih i pogađa za 1:0.

Ostatak prvog poluvremena protekao je u boljoj igri Liverpoola, no aktuelni prvaci Engleske nisu uspjeli doći do pogotka i eventualnog poravnanja.

Nakon što u drugom poluvremenu nisu uspjeli postići gol iz nekoliko izglednih prilika, kazna za Liverpool stiže u 83. minuti kada je Sigurdsson s bijele tačke pogodio za 2:0 i već tada riješio pitanje pobjednika.

Ovo je za Everton bila prva pobjeda na Anfieldu od 1999. godine, a za Liverpool četvrti vezani poraz na svom terenu. Posljednji put to im se desilo 1923. godine pa se slobodno može da je ovaj klub trenutno u velikim problemima, posebno jer su prije početka sezone bili najveći favoriti da odbrane titulu prvaka.

Nakon ovog poraza Liverpool je ostao na šestoj poziciji sa 40 osvojenih bodova, koliko sada ima i Everton.

Liverpool – Everton 0:2 (Richarlison 3′, Sigurdsson 83′)