fbpx

(VIDEO) Londonska drama na startu 2022. godine: Tri gola, crveni karton i preokret u finišu

Nova 2022. godina u fudbalskom svijetu počela je derbi duelom u Londonu

London, Arsenal, Manchester City

U 21. kolu Premiershipa Arsenal je dočekao lidera Manchester City i konačan rezultat je glasio 1:2 za tim Pepa Guardiole.

Utakmica je počela otvoreno s obje strane. Imali su goste dobre prilike preko Jesusa i Mahreza, ali odbrana Arsenala je bila sigurna.

I domaći su imali nekoliko odličnih akcija u prvom poluvremenu, u šansama su bili Odegaard u Lacazette.

U 31. minuti greška De Bruynea, izgubio je loptu na protivničkoj polovini nakon čega Arsenal odigrava sjajnu akciju koju pogotkom kruniše Saka za 1:0 i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nova uzbuđenja.

Igrala se 57. minuta kada je dosuđen penal za Građane, a siguran realizator za 1:1 bio je Ryad Mahrez.

Dvije minute nakon gola Citya, novi problemi za Arsenal. Gabriel je dobio crveni karton i domaćini ostaju s igračem manje.

Manchester City je pokušavao do kraja utakmice da iskoristi brojčanu prednost na terenu, a to uspjevaju u trećoj minuti sudijske nadoknade kada Rodri pogađa za 1:2 i vrijedan trijumf Građana.

Sportsport.ba

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.