fbpx

Ukrajina slavi protiv reprezentacije Sjeverne Makedonije

EURO, Ukraina, Sjeverna Makedonija

Reprezentacija Ukrajine je u utakmici drugog kola grupe “C” Evropskog prvenstva u fudbalu (EURO 2020) na Nacionalnoj areni u Bukureštu pobijedila selekciju Sjeverne Makedonije rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Ukrajinci su već od početka krenuli silovito te su u 8. minuti mogli povesti, ali nisu iskoristili veliku gužvu u kaznenom prostoru Makedonaca. U 12. minuti uslijedio je novi pokušaj Ukrajine, ali je odbrana Makedonije otklonila opasnost.

Makedonci su u 16. minuti imali dobru priliku. Pokušao je Elmas, ali pogađa vanjski dio mreže gola Ukrajine.

Nakon nekoliko dobrih napada Ukrajina je povela u 29. minuti. Nakon kornera s lijeve strane, lopta je došla do Yarmolenka koji je šalje u mrežu za vodstvo svog tima.

Ukrajinci su nastavili sa napadima te su u 34. minuti poveli sa 2:0. Yaremchuk je izašao sam pred golmana Makedonije i sigurno pogodio mrežu.

Pandev je u 39. minuti pogodio za makedonsku selekciju, ali je ubrzo signaliziran ofsajd. Na odmor se otišlo kod rezultata 2:0 za Ukrajince koji su dominirali prvim poluvremenom.

Ukrajina je odmah u 51. minuti zaprijetila iz slobodnjaka preko Malinovskyog, ali Dimitrievski brani.

Makedonci su nakon nekoliko dobrih akcija u 57. minuti smanjili na 2:1. Šut iz penala Alioskog prvo brani golman Ukrajine Bushchan, ali Alioski iz drugog pokušaja ipak uspijeva postići pogodak za svoj tim.

U 65. minuti uslijedio je opasan napad Ukrajine, ali nisu uspjeli doći do novog pogotka. Veliku priliku u 75. propušta Tsygankov koji se našao pred golom Makedonije, ali je šutirao pored gola. U 84. minuti je dosuđen penal za Ukrajinu, ali šut Malinovskyog brani golman Dimitrievski.

Makedonci su do kraja pokušavali doći do novog gola, ali se Ukrajina uspjela odbraniti i upisati važnu pobjedu u borbi za plasman u nokaut fazu.

Obje reprezentacije su poražene u prvom kolu. Ukrajina je izgubila od Holandije rezultatom 3:2, dok je Sjeverna Makedonija poražena od Austrije s 3:1.

Danas su na programu još mečevi Danska – Belgija (18:00) i Holandija – Austrija (21:00)

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.