U porazu Portlanda od Phoenixa Jusuf Nurkić ubacio sedam poena

Serija pobjeda Portlanda (dobili pet mečeva zaredom) prekinuta je u Arizoni, gdje je domaći tim Phoenixa slavio nakon velike drame u finišu meča

NBA, Jusuf Nurkic, Portland, Phoenix

Pet sekundi prije kraja Robert Covington je propustio priliku povećati prednost Trail Blazersa, promašio je dva slobodna bacanja kod vodstva gostiju od 116:117. Zatim je faul na drugoj strani napravljen na Devinu Bookeru, a bek Sunsa je bio puno mirnije ruke i pogodio oba penala za 118:117.

Ispostavit će se da je to konačan rezultat susreta, s obzirom da je pokušaj CJ McColluma s gotovo pola terena, uz zvuk sirene, bio neuspješan.

Najefikasniji kod Phoenixa bili su Chris Paul (26 poena) i Mikal Bridges (21), dok Portlandu nije pomogla ni fenomenalna partija Damiana Lillarda (41 poen, 24 u zadnjoj četvrtini) da izbjegne poraz.

Jusuf Nurkić u skromnom izdanju. Za 26 minuta u igri upisao je 7 poena, 8 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene lopte i jednu blokadu. Bio je dosta nervozan bh. centar, pogotovo nakon što je dobio tehničku u trećoj četvrtini zbog rasprave sa sudijama.

Sunsi su trenutno drugi na Zapadu s omjerom 49-21, Trail Blazersi su šesti (41-30) i ostao im je još jedan meč u regularnom dijelu sezone (protiv Denver Nuggetsa).