fbpx

Težak poraz Barcelone, Ronaldo u 95. minuti donio pobjedu Unitedu

Barcelona, Ronaldo,Old Trafford, Machester United

Bayern Munchen je u drugom kolu Lige prvaka slavio večeras protiv Dinamo Kijeva s visokih 5:0, Barcelona je poražena od Benfike rezultatom 3:0, a Ronaldo je bio junak utakmice na Old Traffordu donijevši pobjedu Manchesteru Untedu protiv Villarreala u 95. minuti, javlja Anadolu Agency (AA)

Večeras su odigrani susreti drugog kola Lige prvaka u grupama “E”, “F”, “G” i “H”.

U grupi “E” aktuelni prvak Njemačke Bayern Munchen ugostio je na Allianz Areni ekipu Dinama iz Kijeva. “Bavarci” su poveli golom Roberta Lewandowskog koji je bio precizan u izvođenju penala u 12. minuti utakmice. Lewandowski je u 27. minuti povećao vodstvo Bayerna na 2:0. U drugom poluvremenu na listu strijelaca upisali su se i Gnarby (68.), Sane (74.) te Moting (87).

Na Estadio da Luzu u Lisabonu Barcelona je gostovala kod Benfice. Domaćima su bile potrebne svega tri minute da dođu u vodstvo, a strijelac je bio napadač iz Urugvaja Darwin Nunez. Benfica povećava vodstvo na 2:0 golom Rafe Silve (69.), a tačku na utakmicu stavlja strijelac prvog pogotka Nunez u 79. minuti i postavlja konačan rezultat 3:0.

U grupi “F” Atalanta je na domaćem terenu slavila minimalnom pobjedom od 1:0 protiv Young Boysa. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Matteo Pessina u 68. minuti.

U drugom susretu ove grupe na stadionu Old Trafford Machester United je odmjerio snage s ekipom španskog Villareala, a rezultat je bio 2:1. Pogodak za goste postigao je Paco Alcaser (53.), a za domaće Alex Telles (60.) i Ronaldo (90+5).

U grupi “G” austrijski Salzburg slavio je protiv gostujećeg Lillea rezultatom 2:1. Prvi pogodak je iz penala postigao njemački reprezentativac Karim Adeyemi u 35. minuti, a potom u 53. minuti također iz penala. Pogodak za goste postigao je turski reprezentativac Burak Yilmaz (62.).

Wolfsburg je na domaćem terenu Volkswagen Areni igrao neriješeno u okršaju sa španskom Sevillom, a rezultat je bio 1:1. Strijelac pogotka za domaće bio je Renato Steffen u 48. minuti, dok je izjednačujući pogodak za Sevillu u 87. minuti postigao hrvatski fudbaler Ivan Rakitić.

Ubjedljiviju pobjedu večeras je zabilježio i Zenit St. Petersburg, koji je u grupi “H” na domaćem terenu slavio sa 4:0 protiv švedskog Malma. Golove za domaće postigli su Claudinho (9.), Daler Kuzjajev (49.), Aleksei Sutormin (80.) i Marcus Wendel (90+4).

U drugom susretu iste grupe Juventus je bio domaćin “plavcima” sa Stamford Bridgea, a Chelsea je otišao kući bez bodova. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Federico Chiesa u 46. minuti.

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.