Spektakl u Londonu: City tri puta vodio, Chelsea u 95. do boda

Spektakularan meč odigrali su Chelsea i Manchester City, ishod je na kraju bio realan – 4:4 na ,,Stamford bridge“

Cole Palmer celebrates after his 95th-minute penalty against his former club. Photograph: Dylan Martinez/Reuters

U Londonu je viđen pravi triler, meč sa dva preokreta, a odlučen je u petom minutu nadoknade kada je Kol Palmer realizovao jedanaesterac koji je skrivio Dijaš faulom nad Brojom u šesnaestercu Sitija.

Siti je prvi poveo – Kukurelja je u šesnaestercu oborio rivala, a siguran iz jedanaesterca bio je Erling Haland u 25. minutu.

Čelzi je uzvratio četiri minuta kasnije, kada je Galager centrirao iz kornera, Tijago Silva neometan pogodio glavom na prvoj stativi.

Siti je potom imao šansu preko Fodena, ali se mreža ponovo zatresla na drugoj strani – Rahim Sterling je u 37. minutu postigao gol protiv svog bivšeg kluba.

Priliku da izjednači dobio je Haland, spriječio ga je golman Sančes, ali je bio nemoćan u prvom minutu nadoknade kod šuta Akandžija na asistenciju Bernarda Silve.

Samo dva minuta igre u nastavku dovoljno je bilo Sitiju da drugi put povede.

,,Građani“ su do 2:3 stigli iz kontre – Alvares je bio asistent, Haland strijelac.

Palmer je propustio šansu da izjednači, ali nije Nikolas Džekson u 67. minutu – nova promjena rezultata (3:3).

Spektakl je nastavljen u finišu. Malo Gusto je propustio veliku priliku za Čelzi, da bi u 86. Rodri šutirao iz daljine, a lopta od noge Tijaga Silve završila u mreži za vođstvo Sitija.

Siti je bio nadomak pobjede, ali je ostao bez dva boda. Tragičar je bio Dijaš koji je napravio penal, a zaslužen remi Čelziju donio je Palmer.

Siti je lider sa 28 bodova, jednim više od Liverpula i Arsenala, a dva od Totenhema.

Liverpul je pobijedio Brentford (3:0) uz dva pogotka Mohameda Salaha i jedan Dioga Žote, a u narednom kolu igraće derbi sa Sitijem.

Aston Vila nakon pobjede nad Fulamom (3:1) ima samo tri boda manje od lidera, Brajton je remizirao sa Šefild junajtedom (1:1), a Vest Hem bio bolji od Notingem foresta (3:2).