Sjeverna Makedonija je u baražu!

I dok u Bosni i Hercegovini gorkog okusa stavljaju zavjesu na kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Sjevernoj Makedoniji se slavi

Sjevena Makedonija, baraž, Svjetsko prvenstvo

Sjeverna Makedonija se plasirala u baraž za Svjetsko prvenstvo u teškoj i zahtjevnoj grupi gdje su sigurno već favoriti bili Njemačka, Rumunija i Island.

Makedonci su u posljednjem meču na domaćem terenu pobijedili 2:1 te će igrati dodatne kvalifikacije i imati priliku da izbore baraž na Mundijal.

U odličnoj utakmici sa rezultatom 3:1 savladan je Island, na kraju je osvojeno 18 bodova što je bilo dovoljno za drugo mjesto iza Njemačke (27), te ispred Rumunije (17).

Nakon prvog poluvremena domaći su imali minimalnu prednost. Već na startu utakmice, tačnije u sedmoj minuti pogodio je Alioski.

Nastavak nije počeo baš najbolje. U 54. minuti Thorsteinsson zabija za 1:1 te uvodi brigu i neizvjesnost u utakmicu.

Međutim, onda je na scenu stupila nova zvijezda makedonskog fudbal, sjajni Elif Elmas koji je do kraja meča postigao dva gola. Drugi gol pogledajte ovdje.

Fudbaler Napolija je prvi gol zabio u 65. minuti, da bi u posljednjim minutama na lijep način zatresao mrežu za konačnih 3:1.

Nakon posljednjeg zvižduka počelo je veliko slavlje oko 15.000 gledatelja na Areni Toše Proeski u Skoplju. Sjeverna Makedonija je tako u prilici da veže drugo uzastopno veliko takmičenje jer je učestvovala i na Evropskom prvenstvu.

U preostala dva meča grupe J Njemačka je u gostima pobijedila Armeniju sa 1:4, dok je Rumunija sa 0:2 bila bolja od Lihtenštajna.