Katar 2022: Švicarska pobjedila Kamerun, Belgija Kanadu

Fudbalska reprezentacije Belgije ostvarila je pobjedu rezultatom 1:0 protiv Kanade u prvom kolu grupe “F“. Pobjedonosni gol za Švicarce postigao Breel Embolo u 48. minuti susreta odigranog na stadionu Al Janoub

SP 2022, WorldCupQatar2022, Qatar 2022, Katar 2022, Švicarska, Kamerun, Belgija, Kanadama

Iako je Kanada odigrala sjajno prvo poluvrijeme u kojem je dominirala i stvorila veliki broj dobrih prilika, pa čak imala i penal na otvaranju, na odmor je s vodstvom otišla Belgija.

Dobar dio prvog poluvremena, na stadionu Al Janoub, prošao je bez konkretnih prilika na obje strane.

Pred kraj prvog poluvremena nešto konkretnije prilike imali su Švicaraci.

Breel Embolo bio je u prilici da povede pred sam kraj prvog poluvremena, no u tome je spriječen pravovremenom reakcijom odbrane Kameruna. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova 0:0.

Embolu nije trebalo puno u drugom poluvremenu da pokaže koliko je odlučan da zatrese mrežu kamerunskog golmana Andrea Onane. Igrala se 48. minuta utakmice kada je Xherdan Shaqiri sjajno ubacio s desne strane, a Embolo bez problema loptu poslao u mrežu Kameruna.

​​​​​​​Haris Seferović je u sudijskoj nadoknadi bio u prilici da poveća vodstvo Švicarske, no promjene rezultata nije bilo. Švicarska je zabilježila pobjedu uz minimalnu razliku 1:0.

Danas su na rasporedu Mundijala još tri utakmice, a sastaju se reprezentacije Urugvaja i Južne Koreje, Portugala i Gane te Brazila i Srbije.