Jusuf Nurkić povrijedio mišić, pobjedu Portlandu u tijesnom finišu donio CJ McCollum

Jusuf Nurkić se povrijedio u sinoćnjoj utakmici protiv Toronto Raptorsa.

Bh. košarkaš je tokom prve četvrtine napustio parket zbog bolova u mišiću lijeve noge i više se nije vraćao. Još uvijek se čeka zvanična ljekarska dijagnoza, ali u Portlandu pretpostavljaju kako ipak nije riječ o težoj povredi.

Prije izlaska iz igre, za nešto manje od devet minuta, Nurkić je upisao po dva poena i skoka.

Teške riječi potpredsjednika Rukometnog saveza BiH: “Bošnjaci su insistirali da Šuman bude selektor, ja mu ne bih dao dvije ovce da čuva”

Što se tiče same utakmice, Blazersi su slavili nakon velike drame. Gosti iz Kanade većim dijelom meča u Moda Centeru imali su vodstvo, koje je u jednom trenutku bilo i na 17 poena distance (52:35). Ipak, Portland je istopio razliku i uveo utakmicu u tijesan finiš.

Michael Owen kritikuje United: Prestanite dovoditi starce i kupite napadača za budućnost

Igrač odluke bio je CJ McCollum (30 poena), koji je na deset sekundi prije kraja pogodio prelijepim šutem iz driblinga za 112:111. To će se ispostaviti kao konačan rezultat, s obzirom da je Pascal Siakam promašio u zadnjem napadu Toronta.

Fotografija Džekine kćerkice hit u Italiji: Pogledajte kako Dalia prati nastup Dijamanta

Uz McColluma, najefikasniji u pobjedničkom timu su bili Damian Lillard (23 poena) i Carmelo Anthony (20). Kod Raptorsa je zabilježena triple-double izvedba Siakama (22 poena, 13 skokova, 10 asistencija).