Jusuf Nurkić postigao deset poena protiv Portlanda

Košarkaši Utah Jazza pobijedili su Portland Trail Blazerse rezultatom 122:103, uz solidnu partiju bh. igrača Jusufa Nurkića koji je za gostujući sastav postigao deset poena

Nurkic, Utah, 10 poena

Portland je sjajno otvorio meč i čak je vodio nakon prvog poluvremena rezultatom 56:53, ali neobjašnjiv pad uslijedio je u njihovoj igri u trećoj dionici.

Jazzeri su taj period igre dobili rezultatom 40:19 i do kraja nije bilo nikakvih dilema oko pobjednika.

U pobjedničkom sastavu sjajan je bio Donovan Mitchell s 37 poena, a odličnu rolu imao je i Rudy Gobert s 18 poena i 20 skokova.

U redovima Portlanda najefikasniji je bio Damian Lillard s 23 poena, CJ McCollum je dodao 19, a Jusuf Nurkić pored deset poena ostvario je i šest skokova, četiri asistencije te po jednu ukradenu loptu i blokadu za 22 minute provedene na parketu.

Zanimljivo je bilo i u okršaju Dallas Mavericksa i Milwaukee Bucksa, a na kraju je slavio domaćin 116:101.

Luka Dončić s 27 poena bio je najefikasniji kod Mavsa, a izvanredan je bio i Kristaps Porziņģis s 26 poena i 17 skokova. Kod oslabljenih Bucksa istakli su se Donte DiVincenzo s 22 i Bobby Portis s 20 koševa, prenosi Klix.ba.