EURO 2020: Švedska savladala Slovačku. Remi Hrvatske i Češke

Švedska će u posljednjem kolu igrati protiv Poljske, dok će Slovaci odmjeriti snage sa Špancima. Češka je povela u 38. minuti golom Patrika Schicka koji je bio siguran s bijele tačke

EURO; Švedska, slovačka, Hrvatska, Češka

Reprezentacija Švedske je u utakmici drugog kola Grupe “E” Evropskog prvenstva u fudbalu (EURO 2020) na Gazprom Areni u Saint Petersburgu pobijedila selekciju Slovačke rezultatom 1:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Obje ekipe su dosta oprezno ušle u utakmicu i u prvih desetak minuta uglavnom se igralo na sredini terena. Ipak, u narednim minutama Šveđani su preuzeli inicijativu i pokušali zaprijetiti, ali bez nekih većih prilika prema golu Slovačke.

U 21. minuti dobra akcija u kaznenom prostoru Slovačke, ali na kraju samo prekršaj Isaka nad Koscelnikom. Koscelnik je u 34. minuti uputio dobru loptu u šesnaesterac Švedske, ali je u ključnom trenutku Hamšika spriječio Danielson.

U 43. su Slovaci mogli zaprijetiti iz izgledne situacije, ali Hamšik je bio neprecizan. U narednim minutama nije bilo većih prilika pa je prvi dio igre u kojem ljubitelji fudbala nisu vidjeli previše dobrih akcija i dobru igru, završen bez golova.

Slovačka je opasno zaprijetila u 57. minuti. Na odličan centaršut Hamšika, Kucka je šutirao glavom, ali njegov pokušaj brani Olsen. Tri minute kasnije prilika na drugoj strani. Augustinsson je šutirao glavom nakon centaršuta Larsena, ali sjajno brani Dubravka.

Hrvatska i Češka remizirale su u utakmici drugog kola grupe “D” Evropskog prvenstva u fudbalu, prenosi Anadolu Agency (AA).

Utakmica na stadionu Hampden Park u Glasgowu završena je rezultatom 1:1.

Češka je povela u 38. minuti golom Patrika Schicka koji je bio siguran s bijele tačke.

Schick je dobio udarac laktom od Dejana Lovrena u šesnaestercu nakon čega je dosuđen penal.

Hrvatska je izjednačila na početku drugog poluvremena golom Ivana Perišića.

Česi su prvi u grupi sa četiri boda, dok je Hrvatska značajno smanjila šanse za plasman u osminu finala.