EURO 2020: Njemačka ubjedljivo slavila protiv Portugala

U drugom kolu grupe “F“ Njemačke je slavila protiv Portugala rezultatom 4:2

EURO, Njemačka, Portugal

Reprezentacija Njemačke ubjedljivo je slavila protiv Portugala u drugom susretu drugog kola u Grupi “F” Evropskog prvenstva u fudbalu na stadionu u Mnhenu, a rezultat je glasio 4:2, javlja Anadolu Agency (AA).

Na samom početku moglo se vidjeti da su Nijemci vrlo odlučno i ofanzivno ušli u utakmicu, što su potvrdili već u petoj minuti susreta. Robin Gosens pogodio je za 1:0, no pogodak je poništen nakon što je dodatnim provjerama utvrđeno da je bila riječ o nedozvoljenoj poziciji.

Dominacija Njemačke je nastavljena, a u 15. minuti je prekida Cristiano Ronaldo. Sjajna kontra branioca naslova prvaka Evrope. Diogo Jota je asistirao, a Ronaldo poslao loptu u mrežu Manuela Neuera.

Nešto slabiji tempo u nastavku susreta, uz možda blaži pritisak “elfa”, a izjednačujući pogodak stiže u 35. minuti. Joshua Kimich je najprije poslao dugu loptu prema Gosensu, koji šutira, lopta pogađa defanzivca Portugala Rubena Diasa i završava u mreži portugalskog golmana Ruija Patricija.

Svega četiri minute kasnije Nijemci dolaze do poptunog preokreta. U 39. minuti još jedan autogol Portugalaca, a ovoga puta loptu u svoju mrežu poslao je Raphael Guerriero. Na odmor se otišlo s rezultatom 2:1 za Njemačku.

U nastavku susreta apsolutna nadmoć Njemačke. Sjajna akcija u 51. minuti, odlično ubačena lopta Gosensa sa lijeve strane, a Kai Havertz se upisuje u listu strijelaca.

Svega devet minuta kasnije, strijelac poništenog gola iz pete minute Gosens visoko skače i pogađa glavom za 4:1, a asistenciju upisuje Kimmich.

Iako su četiri puta vidjeli loptu svojoj mreži, Portugalci se nisu predali. Dvojac Jota-Ronaldo ponovo je u centru pažnje, samo sa zamijenjenim ulogama. Joao Moutinho je u 67. minuti ubacio loptu iz slobodnog udarca, Ronaldo asistirao, a drugi pogodak za Portugal postigao Jota.

Nastavili su branioci naslova napadati ka golu Neurea, ali nisu ga uspjeli ozbiljnije ugroziti, pa su Nijemci slavili sa ubjedljivih 4:2.

Poredak u grupi “F“: Francuska 4 boda, Njemačka 3, Portugal 3, Mađarska 1.