Đoković uz manje oscilacije “slomio” Damira Džumhura

Đoković je poslije dvosatne borbe savladao našeg Damira Džumhura u tri seta sa 6:1, 6:4, 6:1.

Srbijanac je tako i treći put nadigrao našeg tenisera u međusobnim duelima, bez izgubljenog seta.

Ko će u Cityju trčati za Messija? Evo što Guardiola mora mijenjati

Đoković će u drugoj rundi USO igrati protiv Britanca Kyla Edmunda koji je savladao Kazahstanca Aleksandra Bublika u četiri seta 2:6, 7:5, 7:5, 6:0.

Novak je krenuo silovito na “Arthur Asheu”, nakon što je spasao brejk loptu u prvom servis-gemu odmah je oduzeo servis Džumhuru, a potom još jednom napravio brejk pa je poslije samo 17 minuta vodio 4:0.

Nakon toga je rutinski priveo set kraju sa laganih 6:1.

Krenuo je Đoković odlično i u drugom setu, napravio brejk za 2:1, ali onda kreću problemi. Gubi koncentraciju nakon rasprave sa sudijom oko peškira, što naš teniser koristi i vraća servis.

Ibrahimović objasnio zašto nije uzeo Milanovu “ukletu” devetku

Usljedila je žestoka borba, Novak nije uspjevao da pronađe ritam, ali spašava tri brejk lopte i spriječava Džumhura da potpuno preokrene meč.

Međutim, s druge strane nije imao dovoljno mira da “slomi” otpor Sarajlije, pa propušta čak šest brejk lopti u sedmom gemu seta.

Ipak, čim je obuzdao svoje emocija, Đoković pravi brejk kojim prelama set za 6:4, a ispostavilo se i za cijeli meč.

U trećem setu znatno podiže nivo svoje igre, dok Džumhur gubi dah, pa Đoković sa tri brejka stiže do konačne pobede.