Site icon The Balkantimes Press

Australac John Millman osvojio ATP turnir u kazahstanskom Nur-Sultanu

Pobijedio Mannarina: Australski tenisač John Millman osvojio je ATP turnir u kazahstanskoj prijestolnici Nur Sultanu.

Millman je u finalu nadigrao francuskog ljevorukog igrača Adriana Mannarina koji je pred ovaj meč imao laganu ulogu favorita.

Mannarino je tijekom prvog seta imao više osvojenih poena na servis protivnika, na rezultatu 4-4 imao i break lopte, no na kraju on je bio taj koji je prvi izgubio početni servis, a samim tim i set jer je Australac napravio break pri vodstvu 6:5, kada je Mannarino servirao da izbori tie-break.

Gubitak prvog seta potpuno je obeshrabrio Francuza čija se igra u drugom setu raspala pa se 45. igrač ATP ljestvice John Millman prošetao tim dijelom igre i na kraju podignuo pobjednički trofej na ovom turniru 250 kategorije.