Atletika: Amel Tuka sedmi u finalu Dijamantske lige u Cirihu

Pobjednik večerašnjeg finala Dijamantske lige u atletskoj utrci na 800 metara bio je olimpijski prvak Kenijac Korir

Amel Tuka, sedmi, Dijamantska liga

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka zauzeo je sedmo mjesto u finalu Dijamantske lige u utrci na 800 metara, a pobjedu je slavio olimpijski prvak Kipkurui Emmanuel Korir, javlja Anadolu Agency (AA).

Prošlomjesečnim šestim i sedmim mjestima na utrkama Dijamantske lige u Lozani i Parizu Tuka je izborio nastup u finalu Dijamantske lige u Cirihu.

Pobjednik večerašnjeg finala Dijamantske lige u utrci na 800 metara bio je odlični Kenijac Korir koji je istrčao u vremenu 1.44.56. Drugo mjesto je izborio Kenijac Cheruiyot Ferguson Rotich, a treći je bio Amerikanac Clayton Murphy.

Slijede Marco Arop (Kanada), Elliot Giles (Velika Britanija) i Isaiah Harris (SAD), a zatim Tuka i Wyclife Kinyamal (Kenija).

Tuka je stazu dugu 800 metara večeras istrčao u vremenu 1.46.19, što je znatno ispod njegovih mogućnosti i najboljih rezultata.

Međutim, iza Tuke je teška sezona u kojoj se mučio sa povredom stopala i ostao u svjetskoj eliti jedne od najtežih atletskih disciplina. Nastupao je u finalima dva najveća takmičenja sezone, Olimpijskim igrama i Dijamantskoj ligi.