fbpx

Edin Džeko i Inter razočarali

U utorak od 18.45 sati odigrana su prva dva susreta drugog kola grupne faze Lige prvaka

Inter, Edin Dzeko, debakl

U susretu Šahtara i Intera mreže su mirovale. Gosti iz Milana imali su ulogu favorita, no stiče se dojam da je pobjedi bliže bila domaća ekipa.

Inter se većim dijelom utakmice branio, s tim da je ipak propustio neke ogromne šanse koje su mu se ukazale tokom 90 minuta.

Maestralni Džeko golgeterskom serijom dostigao podvig Milita iz 2009. godine

Najbolju je imao bh. reprezentativac Edin Džeko u 34. minuti, kada je potpuno sam iz blizine loptu prebacio preko gola, a u nastavku se Lautaro Martinez nije proslavio nakon jedne nestvarne greške domaće odbrane. U samoj završnici Correa i De Vrij su imali izvrsne prilike, sjajno su gađali, ali veteran Pyatov je briljirao na golu.

Ni Šahtarovi igrači nisu bili ništa precizniji, pa su ova dva tima treći uzastopno meč odigrali bez pogodaka.

Džeko je već u 55. minuti zamijenjen, trener Simone Inzaghi očito danas nije bio zadovoljan partijom našeg reprezentativca, koji je istini za volju mogao i morao puno bolje.

Real Madrid dočekuje moldavski Sheriff od 21 sat u drugoj utakmici grupe D Lige prvaka. Trenutno Real i Sheriff imaju po tri boda, a Inter i Šahtar po bod, ali i utakmicu više.

U Amsterdamu je Ajax u meču 2. kola grupe C lako slavio protiv Bešiktaša, kojem je nedostajalo nekoliko važnih igrača, a zbog povrede nije bilo ni Miralema Pjanića.

Ajax je poveo već u 17. minuti golom Berghuisa, a u 43. minuti je isti igrač asistirao Halleru za konačnih 2:0.

Ajax ima šest bodova, a Bešiktaš je ostao bez bodova. U drugom meču ove grupe sastaju se Borussia i Sporting u Dortmundu.

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.