Site icon The Balkantimes Press

Znate li zašto Pjanić nije igrao sinoć? Istina je mnogo strašnija nego što se mislilo

Barcelona je u 13. kolu La Lige upisala minimalnu pobjedu protiv Levantea (1:0).

Katalonci su dominirali utakmicom, konstantno napadali, ali do gola stigli tek u 76. minuti.

Meč je odlučio Lionel Messi, koji je nakon dodavanja De Jonga uz pomoć stative zatresao mrežu gostiju.

Ronald Koeman nastavio je s praksom da Miralemu Pjaniću u domaćem prvenstvu daje minutažu na kapaljku. Ovaj put, bh. princ nije ni ulazio u igru. Koeman ga čak nije poslao ni na zagrijavanje.

Haos u Evertonu: Navijači pobjesnili kad su čuli koliku platu ima Muhamed Bešić

Španski mediji otkrili su da se radi o svojevrsnoj kazni za Pjanića zbog onoga što je rekao sredinom sedmice, odnosno pred meč Lige prvaka sa Barcelonom.

Pjanić je tada, podsjećamo, izjavio da je nezadovoljan tretmanom i da mu nije jasno zašto ne igra.

“Nisam zadovoljan i ne mogu biti zadovoljan. Tokom svoje karijere nikada nisam prihvatio ideju da ne igram i ne prihvaćam je ni sada. Vidjet ćemo, spreman sam, dobro treniram i čekam, ne mogu ništa drugo. To je vrlo osjetljiva situacija koja mi ne odgovara”, jasan je bio Pjanić.