Zaslužan za sigurnu pobjedu Katalonaca: MIRALEM PJANIĆ BRILJIRAO U KIJEVU

Katalonski tim pobijedio je u utorak Dinamo u Kijevu rezultatom 4:0 i poslije četiri kola zadržao maksimalan učinak u elitnom klupskom takmičenju.

Barcelona je izborila plasman u osminu finala Lige prvaka.

“GRAĐANI” EDINA DŽEKA ŽELE POD HITNO, prenose engleski mediji

Miralem Pjanić je u ukrajinskoj prijestolnici igrao do 65. minute. U 16. minuti zaradio je žuti karton. Bh. fudbaler je ove sezone počeo svaki meč u Ligi prvaka. Portal Sofascore nagradio ga je ocjenom 7,2.

Pjanić je imao 81 dodir s loptom, 66 tačnih dodavanja (93 posto), dva uspješna driblinga, pet osvojenih duela, jednu oduzetu loptu.

Najbolje je ocijenjen defanzivac Oscar Mingueza (7,8).

Michael Schumacher u KRTIČNOM STANJU: Najnovije informacije kruže Planetom

Barca je pregazila Ukrajince u drugom poluvremenu. Dest je pogodio u 52. minuti, a zatim je Braithwaite sa dva pogotka riješio dileme oko pobjednika. Konačan ishod postavio je Griezmann u sudijskoj nadoknadi.

Barcelona je u Ukrajini nastupila bez Lionela Messija i Frenkieja De Jonga, koji su dobili priliku za odmor. Van stroja su Sergio Busquets, Sergi Roberto i Gerard Pique zbog povreda.

Image: Penal.ba