Site icon The Balkantimes Press

(VIDEO) Milan pobijedio Lazio, Ibrahimović vezao kopačke pa postigao gol u nastavku akcije

U 3. kolu italijanske Serije A nogometaši Milana su kao domaćini savladali Lazio rezultatom 2:0 i zadržali su maksimalan učinak

Rossoneri su dominirali cijelim tokom meča, a do vodstva su stigli u 45. minuti. Nakon sjajne akcije Rebić je uposlio Leaoa, a portugalski napadač se odlično snašao i prizemnim udarcem je matirao Reinu za 1:0.

Milan je mogao udvostručiti prednost u sudijskoj nadoknadi prvog dijela kada je dosuđen penal, ali Kessie je s bijele tačke pogodio prečku i domaćin je nakon prvog dijela igre imao samo minimalnu prednost.

Lazio je bio neprepoznatljiv i teško je stvarao prilike, a Rossoneri su pitanje pobjednika riješili u 67. minuti. Nakon sjajne kontre Rebić je krasno proigrao Ibrahimovića koji je samo sedam minuta ranije ušao u igru, a iskusnom napadaču nije bilo teško da pogodi za konačnih 2:0.

Zanimljivo, na početku akcije kod drugog gola, Ibrahimović se sageo da zaveže kopačke, što je detaljno prikazano na usporenom snimku, da bi potom shvatio da se kontra sjajno odvija i odvezanih pertli ispratio je akciju pretvorivši je u pogodak.
Milan će u narednom kolu gostovati Juventusu, a Lazio je domaćin Cagliariju.