Site icon The Balkantimes Press

(VIDEO) Londonska drama na startu 2022. godine: Tri gola, crveni karton i preokret u finišu

Nova 2022. godina u fudbalskom svijetu počela je derbi duelom u Londonu

U 21. kolu Premiershipa Arsenal je dočekao lidera Manchester City i konačan rezultat je glasio 1:2 za tim Pepa Guardiole.

Utakmica je počela otvoreno s obje strane. Imali su goste dobre prilike preko Jesusa i Mahreza, ali odbrana Arsenala je bila sigurna.

I domaći su imali nekoliko odličnih akcija u prvom poluvremenu, u šansama su bili Odegaard u Lacazette.

U 31. minuti greška De Bruynea, izgubio je loptu na protivničkoj polovini nakon čega Arsenal odigrava sjajnu akciju koju pogotkom kruniše Saka za 1:0 i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nova uzbuđenja.

Igrala se 57. minuta kada je dosuđen penal za Građane, a siguran realizator za 1:1 bio je Ryad Mahrez.

Dvije minute nakon gola Citya, novi problemi za Arsenal. Gabriel je dobio crveni karton i domaćini ostaju s igračem manje.

Manchester City je pokušavao do kraja utakmice da iskoristi brojčanu prednost na terenu, a to uspjevaju u trećoj minuti sudijske nadoknade kada Rodri pogađa za 1:2 i vrijedan trijumf Građana.