Edin Džeko se nalazi u izvrsnoj formi što je potvrdio u visokoj pobjedi nad Bolognom. Inter je slavio sa 6:1, a bh. napadač je postigao gol te upisao asistenciju

Edin Džeko, bolgna, Inter, gol

Imao je Džeko joj nekoliko dobrih partija ove sezone kao one protiv Sassuola ili Viktorije iz Plzena u Ligi prvaka, ali dojam je da mu je večerašnje izdanje najbolje u ovoj takmičarskoj godini.

Stvari za Inter nisu krenule baš najbolje pošto je Lykogiannis zabio za 0:1 u 22. minuti, ali je četiri minute kasnije na scenu stupio Džeko.

Popularni Dijamant je fenomenalno pogodio iz voleja sa vrha kaznenog prostora. Jedan od njegovih najljepših golova u karijeri pogledajte ovdje.

Do kraja prvog dijela Nerazzurri su preokrenuli rezultati pošto su pogodili Dimarco iz slobodnog udarca te Lautaro Martinez glavom poslije ubačaja iz kornera.

Na startu drugog dijela Džeko je mogao zabiti drugi gol, ali je iz blizine pogodio prečku. Bio je to zaista veliki promašaj.

Dimarco je u 48. minuti zabio za 4:1 te tako riješio sve dileme oko pobjednika, da bi u 59. minuti Džeko izborio penal kojeg je u gol pretvorio Calhanoglu.

Konačan rezultat domaći su postavili u 76. minuti. Džeko je bio u ulozi asistenta, a mrežu je zatresao Gosens za najubjedljiviji trijumf ove sezone popularnih Nerazzurra.

Nema sumnje da je Džeko sa ovom partijom još jednom stavio pod pritisak klupsko rukovodstvo Intera koje razmišlja da li kapitenu bh. reprezentacije ponuditi ugovor ili ne.

Inače, u druga dva meča 14. kola Serije A igrana u istom terminu Fiorentina je uspjela pobjediti Salernitanu sa 2:1 uz pobjedonosni gol Luke Jovića, dok je Torino sa sigurnih 2:0 savladao Sampdoriju.

Ranije su viđena dva iznenađenja pošto je Lecce kao domaćin uspio pobijediti Atalantu sa 2:1, a Sassuolo je uspio izbjeći poraz od Rome. Završeno je 1:1.