Brazilci su pokazali da su puno bolje ekipa od ekipe Srbije

SP 2022, WorldCupQatar2022, Qatar 2022, Katar 2022, Brasil, Serbia, Brazil, Srbija

U okviru prvog kola u grupi G Brazil je rezultatom 2:0 savladao selekciju Srbije. Briljirao je Richarlison i postigao oba pogotka, a drugi je zaista ljepotica prvenstva.

Velika euforija vladala je u Srbiji prije ove utakmice, najavljivana je i borba za titulu prvaka svijeta, no sada je sve splasnulo. Ipak, ništa nije isključeno jer će se Orlovi s Kamerunom i Švicarskom boriti za prolazak u osminu finala.

Protiv Brazila se večeras jednostavno nije moglo. Jeste, ali u prvom poluvremenu. Lošem prvom poluvremenu u kojem je disciplinovana Srbija držala nulu.

Ipak, drugo poluvrijeme Brazilci otvaraju sjajnom šansom za Raphinhu, ali istakao se i odbranio njegov šut Milinković-Savić.

Minuta je bila 60. kada je Alex Sandro odličio da raspali po lopti s distance, sjajno je to uradio, ali pogodio samo desnu stativu.

Dvije minute kasnije Brazil dolazi do vodstva. Neymar je tražio prostor za šut, nije ga našao, dodao je loptu do Viniciusa koji šutira, Milinković-Savić brani, ali loptu odbija direktno na nogu Richarlisonu koji pogađa za vodstvo Brazila.