Site icon The Balkantimes Press

(VIDE) Evo što je Ronaldo napravio protiv Porta

JUVENTUS je sinoć u ludoj utakmici nakon produžetaka ispao iz Lige prvaka

Juve je slavio 3:2, ali je ispao zbog broja golova u gostima budući da je Porto prvu utakmicu kod kuće dobio 2:1. Portugalci su jučer poveli golom Sergija Oliveire u 19. minuti, ali je Federico Chiesa s dva gola u nastavku osigurao Juventusu produžetak.

Porto je od 54. minute igrao s igračem manje, ali je Sergio Oliveira u 115. minuti iz slobodnog udarca zabio za 2:2. Rabiot je odmah u sljedećem napadu vratio Juve u vodstvo, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.

Ključan trenutak utakmice bio je spomenuti slobodan udarac iz kojeg si je Porto praktički osigurao prolazak. Sergio Oliveira uzeo je dugačak zalet, a Szczesny je u živi zid stavio samo trojicu igrača, Moratu, Ronalda i Rabiota.

Morata i Rabiot su skočili, a Ronaldo je ostao stajati i okrenuo se u strahu od lopte. No Oliveira je loptu poslao nisko i ona je prošla Ronaldu kroz noge, a Portugalac uopće nije bio svjestan gdje lopta prolazi.

Capello šokiran Ronaldovim potezom

Kad je vidio da je lopta završila u golu, Ronaldo se primio za glavu znajući da je on kriv za gol, a nakon utakmice je dobio niz kritika na to kako se postavio u živom zidu.

“To je neoprostiva pogreška. Ja sam za živi zid uvijek birao igrače koji se ne boje lopte. Ne smiješ se okrenuti u živom zidu, to se nikad ne radi”, rekao je bivši talijanski izbornik Fabio Capello na Skyu nakon utakmice.

Kritikama se pridružio i Rio Ferdinand, bivši Ronaldov suigrač iz Manchester Uniteda koji je, doduše, rekao da su sva trojica igrača u živom zidu očajno reagirala, ali Robbie Savage bio je još kritičniji.

“Dva igrača u zidu skaču, a Ronaldo stoji i okreće leđa lopti. Nevjerojatno”, kazao je.

“Pirlo će biti bijesan na Ronalda. Lopta mu prolazi kroz noge i vara Szczesnog. To zaista ne očekuješ od svojeg najboljeg igrača, takvu pogrešku”, kazao je bivši igrač Tottenhama Jamie O’Hara koji je s Ferdinandom bio u studiju BT Sporta.