fbpx

US Open: Čudesan preokret Borne Ćorića protiv Tsitsipasa, Đoković ekspresno razbio Struffa

U divovskoj borbi Ćorić je pokazao iznimnu mentalnu snagu, više puta se izvukao iz izgubljenih situacija, a spasio je i šest meč lopti.

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u osminu finala US Opena nakon što je noćas svladao šestog igrača svijeta Grka Stefanosa Tsitsipasa sa 6-7 (2), 6-4, 4-6, 7-5, 7-6 (4) u meču trećeg kola koji je trajao četiri sata i 38 minuta.

Dušan Bajević: Drago mi je zbog ovih momaka što smo napravili dobar rezultat

U četvrtom setu Tsitsipas je imao prednost od dva breaka i vodstvo 5-1. No, Ćorić je uspio spasiti šest meč lopti, dvije na svoj servis kod 5-3 za Grka i potom u sljedećem gemu još četiri meč lopte na servis protivnika, te je došao do izjednačenja 5-5. Nakon toga dobio svoj servis i onda je trećim uzastopnim breakom uzeo četvrti set sa 7-5.

Pirlo očajnički traži novog napadača, pikirao je legendu PSG-a

I u petom setu Ćorić se je izvukao iz teških situacija, spasio je tri break lopte kod 4-4 i jednu kod 5-5, da bi na kraju slavio u tiebreaku.

U osmini finala Ćorić ide na 26-godišnjeg Australca Jordana Thompsona (ATP-63) i bit će to njihov prvi međusobni dvoboj.

Novak Đoković, najbolji teniser svijeta, plasirao se u osminu finala US Opena poslije pobjede nad Jan-Lennard Struffom – 6:3, 6:3, 6:1

Đoković je odigrao rutinski meč i bez većih problema izborio je plasman u četvrto kolo u kojem će igrati protiv Španca Pabla Carreña Buste.

Ovo je vjerovatno bio i najbolji Novakov meč na ovogodišnjem US Openu.

Poznati reper poslao poruku Džeki: “Šuti i gledaj ovo…”

Novak je nešto slabije otvorio meč i već u prvom gemu morao je da spašava brejk loptu. Uspio je da se izvuče i od tog trenutka je briljirao.

Njemac se odlično držao u prvom setu, igrao je odličan tenis, ali je Novakova igra bila na vrhunskom nivou, te u osmom gemu oduzima servis protivniku.

Đoković je u pravom trenutku napravio brejk, a potom je u narednom bez izgubljenog poena došao do vođstva od 1-0 (6:3).

Harden i Westbrook iznenadili Lakerse i poveli u polufinalu Zapada

Na startu drugog seta, odmah u prvom gemu, najbolji teniser svijeta ponovo pravi brejk. Tri šanse nije iskoristio, ali zato jeste četvrtu i pravi prednost.

Do kraja seta Đoković nije dopustip Struffu nijednu brejk loptu, pritom je u još jednom oduzeo servis Njemcu i za 72 minuta dolazi do 2-0 (6:3, 6:3).

Sličnu priču gledali smo i u trećem periodu igre. Struff nije igrao loš tenis, štaviše pružao je dobar otpor, ali jednostavno Novakova igra je bila za klasu iznad.

Đoković poslednji set dobija sa 6:1 i za sat vremena i 45 minuta igre došao je do plasmana u četvrto kolo.

Penal.ba / Balkantimes.press

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.