Site icon The Balkantimes Press

U Pariz stiže zastrašujući duo: PSG uz Pochettina dovodi i njegovog omiljenog igrač

Pochettino je bio bez angažmana od novembra 2019., kad je zbog niza loših rezultata dobio otkaz u Tottenhamu, kojeg je samo pet mjeseci prije doveo do finala Lige prvaka.

Argentinski nogometni stručnjak, 48-godišnji Mauricio Pochettino, postigao je dogovor s vodstvom Paris Saint-Germaina i zamijenit će Nijemca Thomasa Tuchela na klupi francuskog prvaka, objavio je u četvrtak pariški sportski dnevnik L’Equipe.

Srbin zbog korone umalo umro na terenu: “Stavili su mi cijev u pluća, nisam imao vazduha”

Legenda Arsenala popljuvala bh. reprezentativca: “Dajte novac Kolašincu i neka ide”

Tokom igračke karijere Pochettino je proveo tri sezone u dresu PSG-a i u 95 utakmica postigao šest pogodaka za francusku ekipu koja je tokom tog razdoblja osvojila danas ugašeni UEFA Intertoto kup (2001.) i bila finalist Kupa Francuske (2003.).

Bilal Šuman objavio spisak Zmajeva za dvomeč protiv Estonije

PSG je u četvrtak iznenađujuće otpustio Nijemca Thomasa Tuchela koji je još u srijedu navečer vodio ekipu do uvjerljive (4-0) prvenstvene pobjede nad Strasbourgom kojom je trećeplasirani PSG došao na samo bod od vodećeg Lyona i drugoplasiranog Lillea.

Nakon dugo vremena Ivica Osim progovorio za medije. Svaka mu je zlatna

Pod Tuchelovim vodstvom PSG je u obje sezone osvojio naslov prvaka Francuske, a u prošloj je osvojio domaću trostruku krunu i došao do finala Lige prvaka na završnom turniru u Lisabonu u kojem je u vrlo izjednačenom finalu poražen od Bayerna s minimalnih 0-1.

Mamić preko Misimovića želi preuzeti kontrolu nad Zmajevima: Dva kapitena su mu posljednja prepreka

PSG je i u ovoj sezoni elitnog evropskog klupskog natjecanja izborio mjesto u osmini finala, a za plasman u četvrtfinale žrijeb je Francuzima za protivnika dodijelio Barcelonu.

Na pomolu jedan od najvećih trejdova u istoriji NBA: Šta ovo znači za Nurkića?

Ako Pochettino uistinu dođe u PSG, njihova ekipa u nastavku sezone mogla bi biti jača i za jednog sjajnog igrača – Danca Christiana Eriksena koji je trenutno član Intera.

Donedavno bio jedna od najvećih zvijezda Evrope, a sada s tugom u očima nabija lopte nakon utakmice

Tu vijest su u petak objavili talijanski mediji koji tvrde da će Eriksen, koji će sigurno otići iz Intera, sigurno završiti u PSG-u gdje će ga voditi Pochettino, s kojim je već sjajno sarađivao dok su obojica bili članovi engleskog Tottenhama.