Site icon The Balkantimes Press

Treće kolo Lige nacija: Španci tijesno protiv Švicarske, Njemačka sigurna na gostovanju u Ukrajini

Image: Penal.ba

U najzanimljivijim susretima prvog dana trećeg kola Lige nacija Španija je na domaćem terenu savladala Švicarsku (1:0), dok je Njemačka u gostima bila bolja od Ukrajine (1:2).

Izabranici Luisa Enriquea su slavili pogotkom napadača Real Sociedada Mikela Oyarzabala u 14. minuti na asistenciju Mikela Merina.

Njemačka je na Olimpijskom stadionu u Kijevu svladala Ukrajinu. Golove su postigli Matthias Ginter u 20. i Leon Goretzka u 49. minuti, dok je počasni pogodak za domaće djelo Ruslana Malinovskog u 77. minuti.

Španija je vodeća u grupi sa sedam bodova, Njemačka ima dva manje, dok su na začelju Ukrajina s tri boda i Švicarska s jednim.

U sljedećem kolu za tri dana Njemačka dočekuje Švicarsku, a Ukrajina Španiju.