Site icon The Balkantimes Press

Srbija u sjajnoj utakmici igrala neriješeno protiv Portugala u Beogradu

Nogometna reprezentacija Srbije remizirala je protiv Portugala u Beogradu u meču 2. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine rezultatom 2:2

Portugal bolje otvara meč i već u 11. minuti golom Jote dolazi u vodstvo od 1:0, a isti igrač je u 36. minuti postigao i svoj drugi gol i donio veliko vodstvo aktuelnom prvaku Evrope.S tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme i činilo se da će Portugal lagano doći do bodova protiv Srbije, no Orlovi su u nastavku zaigrali puno bolje i pokazali jedno potpuno novo lice.

Odmah je u 46. minuti rezervista Radonjić asistirao Mitroviću koji pogađa za 2:1, a u 60. minuti nakon prelijepe akcije Tadića, Radonjića i Kostića dolaze do poravnanja od 2:2. Do kraja meča rezultat se nije promijenio, iako je Ronaldo postigao gol za 3:2 u 93. minuti koji sudije nisu priznale.

U ostalim mečevima Irska je iznenađujuće izgubila od Luksemburga na svom terenu, dok je susret Češke i Belgije završen bez pobjednika (1:1). Iznenađenje je i remi Slovačke protiv Malte na domaćem terenu rezultatom 2:2, iako su gosti imali vodstvo od 2:0.