Site icon The Balkantimes Press

Sramotni ofsajd je priča za sebe, ali sudije su i ovom greškom izbacile Sarajevo iz LP-a

Image: Penal.ba

Skandalozno suđenje na štetu Sarajeva kojim je prvak BiH u drugom pretkolu Lige prvaka izbačen kod bjeloruskog Bresta (2:1) odjeknulo je Evropom.

U 54. minuti, pri vodstvu domaćih 2:1, najbolji strijelac Sarajeva Mersudin Ahmetović zabio je regularan gol koji mu je poništen zbog ofsajda. Gol je poništen iako je Ahmetović barem jedan metar bio u dozvoljenoj poziciji.

Nakon utakmice su sportski direktor Sarajeva Emir Hadžić i igrači tog kluba okružili kiparske suce predvođene glavnim, Loukasom Sotiriouom, i zamalo je došlo do fizičkog sukoba.

Barcelona našla zamjenu za Messija: Na Camp Nou stiže zvijezda Liverpoola!

Sabrina Buljubašić, direktorica Sarajeva, nakon utakmice se obratila evropskoj nogometnoj javnosti i poručila da je njen klub “opljačkan” te na mobitelu pokazala situaciju.

“Odlučili smo da trener i pomoćni trener ne izađu pred medije jer vjerujem da moramo poslati jaču poruku, pogotovo za male zemlje kakva je Bosna i Hercegovina. Ovo što se dogodilo nikada nisam vidjela u nogometu, a svoj cijeli život sam u nogometu”, rekla je i izvadila mobitel te pokazala situaciju iz 54. minute zbog koje su igrači Sarajeva na kraju utakmice napali suca.

Iz Izraela stigle sjajne vijesti za FK Željezničar: Ovo baš niko nije očekivao

Međutim, to nije jedina velika sudijska pogreška na štetu Sarajeva. Šest minuta prije kraja, dok je Sarajevo napadalo ne bi li izjednačilo, igrač Bresta je u svom kaznenom prostoru u padu rukom zaustavio loptu. Sudija nije pokazao na penal: