fbpx

Sramotni ofsajd je priča za sebe, ali sudije su i ovom greškom izbacile Sarajevo iz LP-a

Skandalozno suđenje na štetu Sarajeva kojim je prvak BiH u drugom pretkolu Lige prvaka izbačen kod bjeloruskog Bresta (2:1) odjeknulo je Evropom.

U 54. minuti, pri vodstvu domaćih 2:1, najbolji strijelac Sarajeva Mersudin Ahmetović zabio je regularan gol koji mu je poništen zbog ofsajda. Gol je poništen iako je Ahmetović barem jedan metar bio u dozvoljenoj poziciji.

Nakon utakmice su sportski direktor Sarajeva Emir Hadžić i igrači tog kluba okružili kiparske suce predvođene glavnim, Loukasom Sotiriouom, i zamalo je došlo do fizičkog sukoba.

Barcelona našla zamjenu za Messija: Na Camp Nou stiže zvijezda Liverpoola!

Sabrina Buljubašić, direktorica Sarajeva, nakon utakmice se obratila evropskoj nogometnoj javnosti i poručila da je njen klub “opljačkan” te na mobitelu pokazala situaciju.

“Odlučili smo da trener i pomoćni trener ne izađu pred medije jer vjerujem da moramo poslati jaču poruku, pogotovo za male zemlje kakva je Bosna i Hercegovina. Ovo što se dogodilo nikada nisam vidjela u nogometu, a svoj cijeli život sam u nogometu”, rekla je i izvadila mobitel te pokazala situaciju iz 54. minute zbog koje su igrači Sarajeva na kraju utakmice napali suca.

Iz Izraela stigle sjajne vijesti za FK Željezničar: Ovo baš niko nije očekivao

Međutim, to nije jedina velika sudijska pogreška na štetu Sarajeva. Šest minuta prije kraja, dok je Sarajevo napadalo ne bi li izjednačilo, igrač Bresta je u svom kaznenom prostoru u padu rukom zaustavio loptu. Sudija nije pokazao na penal:

Penal.ba / Balkantimes.press

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.