Site icon The Balkantimes Press

SP u Kataru: Poljska savladala Saudijsku Arabiju

Poljska je došla do pobjede u drugom kolu, nakon što je savladala Saudijsku Arabiju sa 2:0 i sad ima četiri boda u grupi

Go je postigao Robert Levandovski koji je imao gol i asistenciju.

U prvom poluvremenu susreta odigranog dominantnija je bila reprezentacija Saudijske Arabije. Mohamed Kano je u 13. minuti šutirao izvan kaznenog prostora, uspio je to odbraniti poljski golman Vojček Ščesni.

Šok za Saudijsku Arabiju stigao je u 39. minuti susreta. U prvoj konkretnoj ali sjajnoj akciji Poljaka, Robert Levandovski je primio loptu u kaznenom prostu, vratio je nazad do Pijotra Zielinskog, a ovaj je matirao golmana Mohamed Al-Ovaisa za 1:0.

Koliko je opasna reprezentacija Poljske pokazao je detalj iz 63. minute kada je Arkadiuš Milik na odličan centaršut šutirao glavom i pogodio prečku. Potom je u 66. minuti Robert Levandovski pogodio stativu.

Pritisak Poljaka urodio je plodom. Katastrofalna greška fudbalera Saudijske Arabije u 82. minuti, Levandovski je ostao sam pred protivničkim golmanom i poslao loptu u mrežu Saudijaca za 2:0, što je bio i konačan rezultat susreta.