SP 2022: Maroko savladao Belgiju!

Rezultatom 0:2 Maroko savladao Belgiju

SP 2022, WorldCupQatar2022, Qatar 2022, Katar 2022, FIFA, Mundijal, Maroko, Belgija, Brlgium, Marocco

Utakmica je počela veoma disciplinovano od strane Marokanaca.

Belgijanci su većinom pokušavalu udarcima sa distance. Najbolje pokušaje imali su Meunier i De Bruyne, međutim odbrana Maroka je to blokirala. U 33 minuti zaustavljen je i dobar napad preko Hazarda.

U 45. minuti prvi šok za Belgijance, ali sreća ih je pogledala. Ziyech je postigao gol, međutim VAR je smatrao da je Saiss smeta Courtoisu i gol je poništen.

U nastavku slična igra na terenu.

Marokanci su se sjajno branili, čekali svoju šansu, dok Belgija nije puno toga napravila u polju. Napravili su nekoliko izmjena sredinom drugog poluvremena, a jedna je bila pun pogodak.

Sabiri je u igru ušao umjesto Amallaha u 68. minuti i za pet minuta donio radost afričkoj reprezentaciji.

Igrala se 73. minuta kada je sjajno Sabiri pogodio za vodstvo Maroka od 0:1, sada je sve bilo čisto.

Veliku odgovornost za gol snosi najbolji golman svijeta Courtois, međutim to ne treba umanjiti majstoriju marokanskog fudbalera.

Nakon gola Maroka Belgija je pokušavala da dođe do pozitivnog rezultata, međutim nakon jedne kontre Aboukhlal postavlja konačnih 0:2 u 93.