SP 2022: Japan senzacionalno savladao Njemačku

SP 2022, WorldCupQatar2022, Qatar 2022, Katar 2022, Japan, Njemačka

Fudbaleri Japana fantastičnim preokretom savladali su selekciju Njemačke rezultatom 2:1 u prvom kolu grupe E na Svjetskom prvenstvu u Kataru, javlja Anadolu Agency (AA).

Nijemci su došli u vodstvo golom kojeg je u 33. minuti iz penala postigao Ilkay Gundogan i do kraja poluvremena su imali još nekoliko izglednih prilika, uključujući i onu iz sudijske nadoknade u kojoj je Kai Havertz postigao gol koji je naknadno poništen zbog ofsajda.

I prva polovica drugog poluvremena je protekla u dominaciji Njemačke, ali junak Japanaca bio je golman Shuichi Gonda koji se tako iskupio zbog skrivljenog jedanaesterca u prvom poluvremenu.

U završnici utakmice Japanci su krenuli odlučnije u napad i do izjednačenja došli u 75. minuti golom Ritsua Doana.

Fudbaleri Japana nastavili su s napadima protiv favorizirane Njemačke i do preokreta i velike pobjede rezultatom 2:1 došli su u 83. minuti golom Takuma Asanoa.

S tri boda iz ove utakmice Japan je zasjeo na prvo mjestu u grupi E u kojoj su još Španija i Kostarika koje svoj duel igraju danas s početkom u 17 sati.

U narednom kolu 27. novembra Njemačka i Španija će igrati derbi ove grupe, a Japan će igrati protiv Kostarike.