Site icon The Balkantimes Press

Sjajni Murray i Jokić odgovorili Clippersima, Šampion izjednačio protiv Bostona

Image: Penal.ba

Košarkaši Denver Nuggetsa pobjedili su Los Angeles Clipperse 110:101, čime su izjednačili na 1-1 u polufinalu Zapada.

Messi nastavlja rat s Barcelonom. Opet nije došao na obavezno testiranje na koronu

Denver je odigrao odlično prvo poluvrijeme u kojem je stekao nedostižnu prednost, te ni nešto lošija igra u nastavku ih nije sprečila da dođu do pobjede.

Dalić: Bili smo jako loši, cijela ekipa je podbacila

Nikola Jokić, baš kao i Denver, briljirao je tokom prvog poluvremena koje je završio sa 24 poena i 10 skokova, a potom je u drugom bio nešto pasivniji i na kraju je imao 26 poena, 18 skokova, četiri asistencije i tri blokade, kao i šest izgubljenih lopti.

Barcelona završava dva velika pojačanja

Jokića je pratio Jamal Murray sa 27 poena i šest asistencija, Pol Milsap i Gary Harris sa 13, te Porter junior sa 11 i sedam skokova.

Legendarni urugvajski napadač ‘prevario’ europske velikane, niko nije očekivao da će karijeru nastaviti baš u ovom klubu

Sve je ulazilo u koš Denveru, Clippersi to nisu uspjeli da isprate i poslije prvih dvanaest minuta igre, ekipa iz Kolorada imala je čak 19 poena prednosti – 25:44.

Ronaldo je mislio da pravila ne važe za njega, a onda je uslijedilo bolno otrežnjenje

Kawhi Leonard je odigrao katastrofalnu utakmicu sa 13 poena (4/17 iz igre), a jedini vrijedan pomena je Paul George sa 22 poena i osam skokova.

Košarkaši Toronto Raptorsa pobjedili su Boston Celticse 100:93, čime su izjednačili na 2-2 u polufinalu Istoka.

Aktuelni šampioni NBA lige odigrali su veoma dobru utakmicu, prije svega defanzivno i zasluženo su poravnali rezultat u seriji.

Raptorsi su vodili tokom većeg dijela meča i u četvrtoj četvrtini uspješno su održavali prednost. Ipak, u posljednjem minutu Boston je imao napad na -5 (98:93) i da eventualnim košem dođe na posjed zaostatku.

Raptorsi su uspjeli i da uspore Kembu Walkera koji je uputio svega osam šuteva, a najveće zasluge za to idu fenomenalnom Kyle Lowry.

Plejmejker Toronta odigrao je sjajnu utakmicu, ofanzivno i defanzivno donosio je sjajne odluke, a meč je na kraju završio sa 22 poena, 11 skokova i sedam asistencija.

Dabl-dabl učinak imao je i Pascal Siakam sa 23 poena i 11 skokova, dok je Fred VanVleet dodao 17, a Ibaka 18.

U poraženom sastavu Tatum je postigao 24 poena, Walker 15, a Brown 14.