Site icon The Balkantimes Press

Senzacionalna pobjeda Portlanda u Staples Centru: Novi double-double učinak Jusufa Nurkića

Portland Trail Blazersi ostvarili su veliku pobjedu nad aktuelnim NBA prvacima, srušili su moćne Los Angeles Lakerse na parketu njihovog Staples Centera.

Hrvatski trener pukao na svog igrača: Počupao ga za kosu, udario po leđima i poslao na klupu

Ekipe su se smjenjivale u vodstvu tokom cijelog meča, da bi gosti iz Oregona opipljiviju prednost ostvarili na dvije minute prije kraja, uz koš-faul Damiana Lillarda za 103:111.

Nikola Jokić napravio ono što nije uspjelo nijednom centru više od pola stoljeća

Potom su Blazersi rutinski održali razliku do kraja, susret je zaključen rezultatom 107:115.

Robert Prosinečki otkrio vraća li se na klupu reprezentacije

Dobru partiju je pružio naš Jusuf Nurkić, njegov novi double-double učinak. Za 26 minuta u igri upisao je 10 poena, 12 skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Upravo u završnici susreta bh. centar je odigrao sjajno, u posljednjih nekoliko minuta utakmice ubacio je šest poena.

Najefikasniji u Portlandu su bili Lillard (31 poen) i Gary Trent (28), a kod Lakersa LeBron James (29) i Dennis Schroeder (24). Treba napomenuti da su Lakersi igrali bez jednog od najboljih igrača Anthonyja Davisa.

Messi i Suarez planiraju opet igrati u istom klubu: David Beckham već trlja ruke