fbpx

Ronaldo postao najbolji strijelac u istoriji, Juventusu pehar Superkupa

Portugalac je pogotkom u 64. minutu na meču za pehar Superkupa Italije sa Napolijem (2:0), stigao do brojke od 760. golova, ostavivši iza sebe Jozefa Bikana koji je postigao 759.

Bikan, koji je igrao u periodu od 1931. do 1955. godine sa češkim i austrijskim državljanstvom, držao je rekord sve do ovog 20. januara.

Tako je Ronaldo uspio da se izdvoji na vrhu i iza sebe ostavi Bikana sa 759, Pelea sa 757, dok jedino može da ga ugrozi još Lionel Mesi koji je do sada postigao 742 gola.

Na meču u Ređo Emiliji, Juventus je generalno bio bolji, iako nije bilo mnogo prilika.

Juventus je u prvom dijelu dva puta mogao da ugrozi mrežu Napolitanaca, a u drugom su bili znatno bolji i koncentrisaniji.

O potezu Pelea bruji planeta: Ronaldo je oborio njegov rekord, a onda je uslijedio odgovor

Posle kornera u 64. minutu, Ronaldo je sa svega metar-dva uspio loptu da ubaci u mrežu za veliku radost igrača torinskog kluba.

Napoli je imao kolosalnu priliku da meč učini zanimljivim, ali u 80. minutu nisu iskoristili penal.

Ronaldo u svom stilu objasnio zašto mu nedostaju navijači na tribinama: Voli kad ga mrze

Lorenco Insinje je bio neprecizan, loptu je poslao kraj desne stative gola Juventusa.

Duboko u nadoknadi, tačnije u šestom minutu iste mrežu Napolija uspio je da zatrese i Alvaro Morata za konačnih 2:0.

Cristiano Ronaldo iz dna duše prezire Romu već 14 godina: Nikad nije razmijenio dres ni sa jednim fudbalerom, a i neće

Balkantimes.press

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.