Ronaldo doveo Juventus do pobjede. Fonseca nakon poraza pričao samo o Džeki: Ništa lijepo nije rekao

Ekipa Juventusa pobijedila je Romu u meču 21. kola italijanske Serije A rezultatom 2:0, a naš napadač Edin Džeko vratio se u redove Vučice i iako nije počeo utakmicu od prve minute ušao je u igru sredinom drugog poluvremena.

Juventus puno bolje otvara meč i već u 12. minuti dolazi u vodstvo nakon lijepog pogotka koji je postigao Ronaldo, što je za Portugalca bio 15. gol u ovoj sezoni Serije A.

Trener Rome Paulo Fonseca nakon utakmice protiv Juventusa bio je izložen nizu novinarskih pitanja o Edinu Džeki.

Dijamant je konačno dobio šansu za igru. Fonseca ga je uveo pola sata prije kraja meča, a novinare je zanimalo da li mu se svidjelo kako je odigrao.

“Svi igrači su igrali dobro”, kazao je diplomatski portugalski strateg.

Da li je mogao igrati u paru sa Borjom Mayoralom?

“Ne, ekipa nije spremna za tako nešto. Ne treba nam to”.

“Da li je Džeko bio spreman za svih 90 minuta?

“Bio je spreman za igru, ali moja je odluka da ne bude u timu od prve minute. Mayoral je i danas igrao dosta dobro”, kazao je Fonseca.

Ovakvi komentari sigurno nisu pozitivni za Dijamanta i ne treba čuditi ako i u narednom meču Fonseca da od prve minute priliku Mayoralu.

Inače, Roma je poslije poraza od 2:0 u Torinu pala na četvrtu poziciju.