Site icon The Balkantimes Press

Roma se pobjedom protiv Udinesea vratila na treće mjesto, Džeko ušao u nastavku

Nogometaši Rome savladali su Udinese rezultatom 3:0 u okviru 22. kola italijanske Serije A i vratili su se na treću poziciju na tabeli

Vučica je pitanje pobjednika riješila za samo 25 minuta igre u prvom dijelu u kojem su pružili odličnu igru i mogli su postići više od dva gola.

Poveli su već u 5. minuti kada je nakon sjajne akcije i ubačaja Mancinija s desne strane, Veretout glavom pogodio za 1:0, a isti igrač je udvostručio prednost Rome pogotkom iz penala u 25. minuti.

Zanimljivo, francuskom veznjaku to je bio deveti ligaški pogodak kojim se izjednačio na listi najboljih klupskih strijelaca sa Henrikhom Mkhitaryanom.

Rimljani su u nastavku rutinski i mirno priveli meč kraju, a naš Edin Džeko u igru je ušao u 69. minuti kada je zamijenio Borju Mayorala.

U sudijskoj nadoknadi Dijamant je učestvovao u akciji kod gola Pedra koji je postavio konačnih 3:0.

Roma – Udinese 3:0 (Veretout 5′, 25′ pen., Pedro 92′)