Real Madrid pobijedio Liverpool

Real je napravio veliki korak prema polufinalu Lige prvaka večerašnjom pobjedom nad Liverpoolom u Madridu od 3:1

Real Madrid. Liverpul, pobjeda

Kraljevi su poveli u 27. minuti. Sjajan pas sa svoje polovine terena poslao je Toni Kroos, odlično utrčao Vinicius Junior, sjurio se prema golu gostiju iz Engleske i poentirao.

Devet minuta kasnije Real je udvostručio prednost nakon velike greške Alexander-Arnolda, koji je praktično servirao loptu na nogu Marca Asencija, da bi španski reprezentativac majstorski prevario vratara i zatresao mrežu za 2:0.

Pogodak nade za Liverpool postiže Salah na početku drugog poluvremena, mada je bila neophodna i intervencija VAR-a kako bi sudije bile sigurne da Egipćanin nije bio u ofsajd poziciji.

Na dva gola razlike ponovo podiže dvostruki strijelac Vinicius Junior, koji pogađa za 3:1 u 65. minuti, što će se ispostaviti kao konačan rezultat večerašnjeg susreta četvrtfinala LP.

Revanš meč u kojem će domaćin biti Liverpool igra se 14. aprila.