Site icon The Balkantimes Press

Real Madrid genijalnom akcijom u 88. minuti izbjegao poraz od Atletico Madrida

Ekipa Atletico Madrida remizirala je s Real Madridom u madridskom derbiju koji je odigran u okviru 26. kola španske La Lige,

a konačan rezultat na kraju je glasio 1:1

Atletico Madrid bolje otvara meč i već u 15. minuti nakon fenomenalne timske akcije Suarez pogađa za 1:0 i donosi svom timu vodstvo. Bio je to 17. gol za Urugvajca u ovoj sezoni.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a iz prvih 45 minuta vrijedi izdvojiti još i situaciju kada su gosti tražili kazneni udarac nakon što je Felipe igrao rukom, ali je sudija Hernandez nakon VAR intervencije odlučio da tu nema elemenata penala.

U drugom poluvremenu je Real Madrid preuzeo kontrolu nad loptom, kako se bližio kraj utakmice tako su i napadi Kraljevskog kluba postajali sve učestaliji, a do poravnanja su došli u 88. minuti kada je Benzema pogodio za 1:1.

Prije toga su napadač Real Madrida i Casemiro odigrali sjajnu akciju kao na malom nogometu nakon čega je francuski napadač mirno poslao loptu u praznu mrežu. Do kraja meča nije bilo promjene rezultata.Atletico Madrid – Real Madrid 1:1 (Suarez 15’/Benzema 88′)