fbpx

Preokret za pobjedu i oproštaj: Hrvatski stručnjak odlazi u Kinu po veliki novac?

Preuzeo ih je u maju i s njima napravio odličan posao.

Ivan Leko i igrači Antwerpa, Foto: Gol.hr

U 19. kolu belgijske Jupiler lige pobjedu je ubilježio Antwerp, klub kojeg (još uvijek) vodi Ivan Leko.

Antwerp je na domaćem terenu s 2:1 svladao Charleroi i to nakon što se početkom drugog poluvremena našao u rezultatskom zaostatku.

Messi ljetuje na omiljenoj destinaciji: Propustit će Barcinu zadnju utakmicu u ovoj godini

Autogolom Secka gosti su poveli u 51. minuti, ali Lekina momčad se nije obeshrabrila i uspjeli su do kraja izvesti preokret. Izjednačili su u 73. minuti (strijelac Benavente), a pet minuta kasnije Mbokani im je donio vodstvo i, kako se ispostavilo, sva tri boda.

Bila je ovo možda i posljednja utakmica Leke na klupi belgijskog sastava jer je, kako je i sam potvrdio, dobio ponudu od kineskog prvoligaša Guangzhou Cityja.

Za nju ćete itekako čuti: Sjajna mlada Hrvatica ovog ponedjeljka debitira u Svjetskom kupu

Belgijski mediji raspisali su se o tome i tvrde da će Leko vjerojatno prihvatiti ponudu koja će mu donijeti tri-četiri puta veći ugovor u odnosu na ovaj aktualni kojeg je s Antwerpom potpisao u svibnju ove godine.

Povratak velikog Žutog: Prosinečki preuzima reprezentaciju koju će voditi na Euru?

Uzeo Kup i srušio Mourinhov Tottenham

Inače, Leko je s Antwerpom napravio zbilja odličan posao. Osvojio je Kup i plasirao se u skupinu Europske lige gdje je u respektabilnom društvu (Tottenham, LASK Linz, Ludogorec) završio na drugom mjestu i izborio mjesto u šesnaestini finala ovog natjecanja.

Uz taj trijumf u finalu protiv svog bivšeg kluba Club Bruggea, rezultat koji svakako ima najveću težinu u njegovom kratkom mandatu na klupi Antwerpa je pobjeda nad Mourinhovim Tottenhamom u Europskoj ligi.

Gol.hr / Balkantimes.press

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.