Portland poražen u Charlotteu, Jusuf Nurkić upisao double-double

Zanimljiva noć na NBA parketima

Porland, poraz, Jusuf Nurkić

Košarkaši Portland Trail Blazersa poraženi su sinoć na gostovanju kod Charlotte Hornetsa sa 125:113.

Portland nije uspio da dođe do pobjede iako je imao prednost nakon prvog poluvremena. Ipak, Charlotte je u nastavku meča uspio da preokrene rezultat u svoju korist.

Prva dionica pripala je gostima koji su imali prednost od 29:27, dok se na odmor otišlo kod rezultata 60:53 za ekipu Portlanda.

No, Charlotte je u nastavku meča zaigrao mnogo bolje. Domaći su treću dionicu dobili sa 36:28, dok su i u posljednjih deset minuta bili znatno bolji u odnosu na Portland.

Na kraju Hornetsi su upisali pobjedu od 125:113 i došli do tek druge pobjede u novoj sezoni. S druge strane Portland ima tri pobjede i isto toliko poraza.

Charlotte je do pobjede vodio Ball sa 27 poena, devet skokova i sedam asistencija, a sjajan je bio i Oubre sa 26 poena, sedam skokova i pet asistencija.

U ekipi Portlanda najbolji je bio McCollum sa 25 poena, osam asistencija i dva skoka. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na parketu je proveo skoro 26 minuta i uspio je da upiše double-double.

Naš najbolji košarkaš meč je završio sa 13 poena, a dodao je još 14 skokova i jednu asistenciju.

Treba istaći da su LA Lakersi pobijedili Houston Rocketse sa 95:85, dok su Brooklyn Netsi bili bolji od Detroit Pistonsa sa 117:91.