Site icon The Balkantimes Press

Odlična Barcelona vezala šestu pobjedu, Pjanić igrao u prvoj postavi

U prvom poluvremenu Barcelona je prijetila preko Braithwaita u 5. minuti, Betis je uzvratio preko Juanmija u 26., no spasa za goste iz Katalonije nije bilo u 38. minuti kada je Iglesias pogodio za 1:0. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku se stanje na terenu promijenilo kada je Lionel Messi ušao u igru, a bile su mu dovoljne samo dvije minute da postigne gol i poravna rezultat na 1:1. Nakon što je primio dodavanje Dembelea s desne strane, Messi je ušao u kazneni prostor i silovitim udarcem pogodio bliži donji ugao.

Messi je u igru ušao umjesto našeg Miralema Pjanića. Bh. reprezentativac je 57. minuta proveo na terenu i ovo mu je drugi uzastopni meč koji počinje od prve minute u La Ligi.

Domaći štoper Victor Ruiz ubrzo nesretno postiže autogol nakon velikog promašaj Griezmanna, no iskupio se u 75. minuti kada je nakon centaršuta Fekira glavom pogodio za 2:2 i vratio stvari na početak.

Ključni trenutak desio se u 87. minuti kada je također rezervista i igrač Barcelone Trincao fantastično pogodio s vrha kaznenog prostora, nakon čega je bilo jasno da će Barcelona upisati novu, 13. pobjedu u ovoj sezoni, prenosi Klix.ba.

Tim iz Katalonije vratio se na drugu poziciju sa 43 osvojena boda, koliko ima i Real Madrid s lošijom gol razlikom. Ovo im je prvi put od marta 2019. da imaju šest uzastopnih pobjeda u La Ligi, što opet govori da je Koemanov tim pronašao pravu formu i spreman je za najvažniji dio sezone koji tek slijedi.