fbpx

Odlična Barcelona vezala šestu pobjedu, Pjanić igrao u prvoj postavi

U prvom poluvremenu Barcelona je prijetila preko Braithwaita u 5. minuti, Betis je uzvratio preko Juanmija u 26., no spasa za goste iz Katalonije nije bilo u 38. minuti kada je Iglesias pogodio za 1:0. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku se stanje na terenu promijenilo kada je Lionel Messi ušao u igru, a bile su mu dovoljne samo dvije minute da postigne gol i poravna rezultat na 1:1. Nakon što je primio dodavanje Dembelea s desne strane, Messi je ušao u kazneni prostor i silovitim udarcem pogodio bliži donji ugao.

Messi je u igru ušao umjesto našeg Miralema Pjanića. Bh. reprezentativac je 57. minuta proveo na terenu i ovo mu je drugi uzastopni meč koji počinje od prve minute u La Ligi.

Domaći štoper Victor Ruiz ubrzo nesretno postiže autogol nakon velikog promašaj Griezmanna, no iskupio se u 75. minuti kada je nakon centaršuta Fekira glavom pogodio za 2:2 i vratio stvari na početak.

Ključni trenutak desio se u 87. minuti kada je također rezervista i igrač Barcelone Trincao fantastično pogodio s vrha kaznenog prostora, nakon čega je bilo jasno da će Barcelona upisati novu, 13. pobjedu u ovoj sezoni, prenosi Klix.ba.

Tim iz Katalonije vratio se na drugu poziciju sa 43 osvojena boda, koliko ima i Real Madrid s lošijom gol razlikom. Ovo im je prvi put od marta 2019. da imaju šest uzastopnih pobjeda u La Ligi, što opet govori da je Koemanov tim pronašao pravu formu i spreman je za najvažniji dio sezone koji tek slijedi.

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.