Site icon The Balkantimes Press

Nurkić nadigrao Jokića u Portlandovom razbijanju Denvera

Košarkaši Trail Blazersa razbili su sinoć u Portlandu ekipu Denver Nuggetsa rezultatom 115:95 pa su tako izjednačili u seriji osmine finala play-offa NBA lige na 2-2

Blazersi su odlično otvorili utakmicu te su sve vrijeme do odlaska na odmor imali prednost koja je konstantno rasla. Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 57:47.

Nuggetsi su potom potpuno podbacili u trećoj dionici i već je tada bilo jasno da će Denver doživjeti drugi poraz u ovoj seriji. Do kraja meča su samo malo uspjeli ublažiti ubjedljiv poraz u Moda Centru.

Najefikasniji u ekipi Blazersa bio je Powell s 29 poena, dok je Lillard postigao 10 poena, ali imao i 10 asistencija. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je bio treći strijelac svoje ekipe sa 17 poena, a tome je dodao i šest skokova i jednu asistenciju za 26 minuta koliko je proveo na parketu.

Nurkić je sa samo tri lične greške odlično igrao i odbranu, a to potvrđuje i podatak da je njegov glavni rival pod koševima Nikola Jokić postigao samo 16 poena. Campazzo je bio drugi najbolji strijelac Denvera sa 12 poena.

Peti meč u seriji ova dva rivala igrat će u utorak.